راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا

راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا

راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا به نظر ما مساله مهمی است بیشتر کسانی که در شرف ازدواج هستند از این دست خاطره ها دارند:”من یادمه زمانی که میخواستم نامزد کنم مادر همسرم یه کاغذ بهم داد که دور انگشتم بپیچم تا سایز انگشتم مشخص بشه کاغذ پاره شد و من باید براشون از انگشتر های قبلیم رو میاوردم تا انگشتر رو ببرن و برام انگشتر طلا بگیرن که متاسفانه در نهایت انگشتر کمی تنگ شد”،حتما برای شما هم از این نوع اتفاق ها یا هنگام خرید حلقه یا خرید انگشتر به عنوان نامزدی یا کادو اتفاق افتاده است.

میدانیم که امروزه بیشتر دختر ها و پسرها خودشان برای خرید حلقه و انگشتر طلا پیش قدم میشوند و یا بعضی معمولا عکس حلقه ای که در فضای مجازی و اینترنت دیده اند را به صورت آنلاین سفارش می دهند.

چرا فهمیدن سایز حلقه مهمه؟

فهمیدن سایز انگشتر طلا مانند سایز لباس مهم است و در صرف جویی وقت شما و همسرتان و فروشنده بسیار تاثیرگذار خواهد بود.و نکته حائز اهمیت اینکه به راحتی میتوانید خرید اینترنتی کنید و سفارش انگشتر طلای خود را آنلاین و با اطمینان از سایز انگشتر ثبت کنید و در ضمن نیازی نیست تا از منزل خارج شده و پیش یک جواهر ساز بروید ما به شما یاد خواهیم داد تا در خانه سایز انگشتتان را بگیرید و مطمئن از انتخاب و با خیال راحت سفارش خود را تکمیل کنید.

آقایون باهوش و مهربون نیز در هنگام خرید حلقه برای شما دچار سردرگمی نخواهند شد حتی خانم ها که میخواهند برای مردی هدیه انگشتر طلا تهیه کنند دیگر نیازی نیست استرس بکشند، که آیا اندازه انگشتش هست؟ به دستش میاد؟ البته برای فهمیدن سوال دوم به مقاله ست کردن طلا با رنگ پوست مراجعه کنید.

راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا:

لازم به ذکر است که تمام اندازه های موجود در سراسر طلا فروشی های جهان بر اساس نمودار اندازه گیری بین المللی هستند پس نگران نباشید ،کدوم قسمت انگشتم رو اندازه بگیرم؟ قسمت به اصطلاح تپل انگشتتان را اندازه بگیرید به طوری که نه خیلی گشاد به نظر برسد که راحت از دست شما خارج شود نه خیلی تنگ که گیر کند.

حلقه ظلا
حلقه ظلا

تنبل پسند و مطمئن

همانطور که در ابتدا اشاره شد مطمئن ترین راه و آسون ترین راه البته با فرض اندازه بودن تمام انگشترهای طلا  شما و این که میخواهید حضوری خرید کنید یا قرار است هدیه بگیرید این است که یکی از انگشتر ها رو بدهید تا با مشورت از فروشنده طلا برای شما انگشتر تهیه کنند و همونطور که گفتیم پر واضح است که این راه فقط و فقط به صورت حضوری ممکن خواهد بود و برای سفارش آنلاین اصلا راه درستی نخواهد بود.

دومین راه آسان

اما راهی مطمئن و آسان که میتوانید اندازه انگشتر طلا را بگیرید تا بتوانید هم آنلاین و هم حضوری خرید کنید ،با استفاده از یک نخ ، یک نخ را دور پایه انگشتتان بپیچید و گره بزنید بعد از خارج کردن نخ از انگشتتان طول آن را با یک خطکش اندازه بگیرید و به میلیمتر تبدیل کنید و طبق نمودار سایزها سایز انگشتر طلا خود را پیدا کنید اولین سایز در نمودار ۱۴ میلیمیتر سایز ۳ نام دارد ( تفاوت سایزها ۴/۰ است )

سایز اندازه دور حلقه(محیط) طول حلقه(قطر)
۳ ۴۴٫۲ ۱۴
۳٫۵ ۴۵٫۵ ۱۴٫۴
۴ ۴۶٫۸ ۱۴٫۸
۴٫۵ ۴۸ ۱۵٫۲
۵ ۴۹٫۳ ۱۵٫۶
۵٫۵ ۵۰٫۶ ۱۶
۶ ۵۱٫۹ ۱۶٫۴
۶٫۵ ۵۳٫۱ ۱۶٫۸
۷ ۵۴٫۴ ۱۷٫۲
۷٫۵ ۵۵٫۷ ۱۷٫۶
۸ ۵۷ ۱۸
۸٫۵ ۵۸٫۳ ۱۸٫۴
۹ ۵۹٫۵ ۱۸٫۸
۹٫۵ ۶۰٫۸ ۱۹٫۲
۱۰ ۶۲٫۱ ۱۹٫۶
۱۰٫۵ ۶۳٫۴ ۲۰
۱۱ ۶۴٫۶ ۲۰٫۴
۱۱٫۵ ۶۵٫۹ ۲۰٫۸
۱۲ ۶۷٫۲ ۲۱٫۲
۱۲٫۵ ۶۸٫۵ ۲۱٫۶
۱۳ ۶۹٫۷ ۲۲
۱۳٫۵ ۷۱ ۲۲٫۴

راه سخت تر

از راه حل قبلی سختتر هم وجود دارد ولی مطمئن تر است حتما موقع خرید انگشتر طلا دیدید که طلا فروش یک دسته حلقه با سایز های مختلف در کمد طلا دارد تا سایز انگشت شما رو به صورت دقیق اندازه بگیرد؟

دوستان طلافروش و جواهر سازان عزیز راه حلی رو انتخاب کردند که با استفاده از ابزار اندازه گیری حلقه،  که تشکیل شده از یک نوار مندرج و کمربندی برای تعیین اندازه است انگشت شما را اندازه گیری و تعیین سایز می کنند این ابزار اندازه گیری حلقه به راحتی قابل تهیه است و همانطور که گفتیم مطمئن ترین راه اندازه گیری است

نکته قابل توجه این است که با این نوع ابزار اندازه گیری حلقه برای کوچولوهاتون هم میتوانید انگشتر طلا تهیه کنید

باید بگیم:

  • حداقل ۳ بار اندازه بگیرید با روش هایی که گفتیم
  • حلقه های طلا یه کوچولو تنگ تر خواهند شد تعجب نکنید
  • بهترین زمان برای اندازه گیری پایان روز است در طول روز امکان تغییر سایز انگشتتان است
  • مطمئن بشوید که دمای بدن شما در حالت معمول قرار دارد انگشتان دست هنگام سرد یا گرم شدن تغییر جزئی خواهند کرد
  • اگر شک دارید بین دو سایز هر دو را امتحان کنید
  • برای کسانی که نه حوصله دارند و نه وقت میتوانیم بگویم برای خانم ها سایز ۶ تا ۵/۶ و آقایان ۹ تا ۱۰ مناسب است.

حرف آخر

تعیین سایز انگشت میتواند کمک کند تا با مناسبت و بی مناسبت انگشتر طلا هدیه بگیرید و بهونه ندانستن سایز انگشت را از آقایون و حتی از خانوم ها بگیرد، اینطور بهونه ها زمانی واقعی میشوند که شما هیچ راهی نداشته باشید تا سایز انگشت عزیزترینتان را داشته باشید ،حتی اگر سایز انگشت عزیزتان را نمی دانستید بهترین سایز برای خانم ها ۶ تا ۵/۶ و آقایون عزیز ۹ تا ۱۰ است

Leave a Reply

Your email address will not be published.