تولد آویز طلا

تولد آویز طلا

تولد آویز طلا عنوان مقاله ای است که آماده کرده ایم ،از انتخاب زنجیر ها و تاریخچه زنجیر های طلا که بگذریم به نطر ما انتخاب آویز طلا برای زنجیرتان راهی عالی برای بیان شخصیت شما و اطلاع دیگران به چیزهایی است که به آنها علاقه دارید. همچنین در دوره های  مختلف برای نشان دادن عقاید و مذهب از آویزها استفاده میکردند. گفته شده است که برخی از آویزها به عنوانه شکستن طلسم، که امروزه به اسم چشم نظر آن را میشناسیم در دسترس بوده است.

در ابتدا آویزها جزئی از طلای زنانه بوده اند که با استفاده از سازهای خام آن زمان ، با تصاویر و مجسمه های خام حک شده و سپس به شکل های مختلفی جلا داده و برش داده می شدند که پوشیده شود، همانطور که امروزه میبینیم آویزهای طلا در دسته طلای مردانه نیز قرار گرفته اند.

تاریخچه آویز

یونانی ها از ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح استفاده از طلا و سنگهای قیمتی را آغاز کردند ، گرچه مهره هایی از پوسته ی حیوانات یا در زمان های اولیه به طور گسترده تولید می شدند. در سال ۳۰۰ قبل از میلاد ، یونانیان در ساخت جواهرات رنگی و استفاده از مروارید و زمرد تسلط داشتند. این زمان تولد آویز طلا است  و همانطور که می دانیم امروز به عنوان یک جزء جذاب از طلا و جواهرات ظاهر شده اند.

بسیاری از قدیمی ترین آویزها الهام گرفته از حیوانات بودند. در میان آویزهای با مضمون حیوانات ، گربه ها همیشه بیشترین مخاطب را داشتند. در کتاب مقدس مصریان باستان ، گربه ها ویژگی خاصی از الهه گربه بودند ، محافظ خانه ، مادران و کودکان بودند و اغلب در هنر و ساخت طلا به تصویر کشیده می شدند. طلاهای ساخته شده با الهام از الهه گربه را می توان در اوایل سال ۳۲۰ قبل از میلاد در زمان سلسله دوم در شمال مصر به دست آورد.

هدف آویزها

آویز به معنای تکیه گاه است ، که در ابتدا یک یادگار مقدس و گرانبها را در ارتباط با یک قدیسه یا خود مسیح نگه داشته است. و شکل آن نشان می دهد که این یادگار “سنت آنتونی” ، در صومعه ای در مصر نگهداری شده است ، که در کلیسای مسیحی قرن چهارم در مصر رئیس یک صومعه بود و به طور سنتی با صلیب در ارتباط بوده است.

آویز طلا جذاب و شکل آن نشانگر یک هدف خاص است. در بیشتر کشورها تصویر مسیح و مقدسین به شکل آویزهای طلا ساخته شده است. چیزی را که به عنوان صلیب “تاو” شناخته می شود ، شکل می دهد.

این نوع صلیب به نام سنت فرانسیس تاو که به صورت استادانه ای پیچیده و نشانگر حرف T را دارد که از حرف یونانی tau گرفته شده است. این حرف بالهایی را که چهار طرف و پایه را قاب می کنند ، توضیح می دهد. این شکل را می توان با وضوح بیشتری در یک آویز مشابه از موزه بریتانیا مشاهده کرد. در قسمت بالای آویز بندهایی وجود دارد که یک زنجیره ظریف آن را در گردن پوشنده نگه داشته است

آویز طلا
آویز طلا

تولد آویز طلا در طی قرن ها

در قرون وسطی ، جواهرات برجسته ، آویز طلا و صلیب معتبر ، یا فداکارانه ، با موضوعات مذهبی بودند و غالباً در یک قاب معماری قرار می گرفتند .آویزهای مورد استفاده بیشتر یک هدف مذهبی بودند تا آویزهایی که برای نشان دادن حمایت خود ، نمادها و نشانه های مذاهب مختلف را به نمایش می گذاشتند. اینگونه بود که بعضی شروع به استفاده از تسبیح به عنوان گردنبند کردند.

بعداً در طی سالها ، آویزها به مدال تعویض شدند که به دلایل مختلف از جمله تشییع پادشاهان و مسئولان مورد استفاده قرار گرفت.در آن آویزها تاریخ بسیار زیادی وجود داشت .

در قرن چهاردهم میلادی ، آویز طلا در میان اشرافزاده ها مرسوم بودند كه گردنبندهایی با آویزهایی با مضامین دفاع به شکل سپر بپوشند. آویزهای پوشیده شده توسط زنان ، معمولاً موضوعات احساساتی را به تصویر می کشید.

در قرن ۱۶، آویز طلا چیزی از مد و لوازم جانبی برای پوشیده شدن بود. در دوره رنسانس ، زنجیرها و آویزها با سنگهای قیمتی حک شده و تزئین شده بودندو.از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استفاده میشد، هنرمندان رنسانس صلیب های زیبا و آویزهای زیبایی را به تصویر کشیدند و از موضوعات بی شماری مانند پری دریایی ، حیوانات و کشتی ها و صحنه های اساطیری و مذهبی استفاده کردند. اغلب ، از اشکال نامنظمی از مرواریدها برای بدن انسانها یا حیوانات مورد استفاده قرار میداند ، که صورت و اندام آنها از طلای مدل شده و مینا بود.

همچنین در آن دوره آویزهایی که به صورت جعبه ای در دار بودند برای استفاده از اشیاء ریز و درشت بسیار استفاده می شدند. در ابتدا ، در صورت گرفتار شدن این شخص در خطوط دشمن برای نگه داشتن سم از آن استفاده می شد. بعداً از آن برای نگهداری عکس های عزیزان استفاده شد. و رواج یافت.

آویزهای دیگر به شکل مگس ها ، مورچه های بالدار ، کرکس ها ، چشم خدای هوروس ، شاهین ها و مارهای مقدس نمونه ای از آویزهای طلای قرن ۱۷ است. که در آن دوره مورد استفاده قرار میگرفتند.

در قرن نوزدهم آویز طلا با خط زیبا و تصویرهای دوست داشتنی ایجاد کردند که متداولترین آن نقوش چهره ها و پروفایل زنان ، پروانه ها ، طاووس ها ، حشرات و گل ها بود.

حرف آخر

بنابراین دفعه بعد که یک زنجیر طلا و آویز طلا  را می بینید تا برای عروسی یا مهمانی خود بخرید ، در مورد چگونگی استفاده طلای زنانه خود فکر کنید و چقدر مهم است که خرید نهایی شما چیزی بسیار زیبا باشد وقتی شما در مورد شکل گرفتن این آویزها به عنوان لوازم جانبی مد می خوانید ، ذهن شما را بهم می زند. و در ادامه مقالات سعی کردیم تا معانی آویز های محبوب را بگوییم تا به شما در انتخاب آویزطلای مناسب کمک کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.