کشف خانواده گردنبند طلا

کشف خانواده گردنبند طلا

گردنبند طلا انواع گوناگونی دارد و به مرور زمان تکامل یافته تر شده اند ،استفاده از گردنبند طلا می تواند هر لباسی را با زیبایی خیره کننده اش تکمیل کند.داشتن گردنبندطلا از گردنبند های آویز مدرن گرفته تا رشته های کلاسیک مروارید، در جعبه جواهرات علاقمندان به مد ضروری است.گردنبند ها دارای سابقه ای ۴۰۰۰۰ ساله از عصر سنگ ها است.مقاله ای با عنوان کشف خانواده گردنبند طلا با معرفی انواع گردنبندهای طلا برای شما آماده کردیم لطفا تا انتهای مقاله همراهمان باشید.

قدم اول برای خرید گردنبد طلا

مهمترین قدم برای خرید گردنبند طلا اندازه طول آن است؟ کدام طول مناسب پوشیدن است؟

هر نوع گردنبند طلا هنگامی که در نقطه مناسبی از گردن شما قرار می گیرد زیبایی و درخشندگی خاص خود را پیدا می کند.

انواع گردنبند

گردنبند طلا
گردنبند طلا

تعدادی از گردنبند های معروف و محبوب را معرفی می کنیم تا شما را با انواع مختلف گردنبندهای طلا آشنا کنیم:

گردنبند های مرواریدی: جالب است بدانید جواهرات مرواریدی قدیمی ترین نوع جواهرات از ۴۲۰ سال قبل از میلاد هستند که تا به امروز مورد توجه بوده و در رنگ های مختلف یافت می شوند و قابلیت هماهنگ شدن با بسیاری از لباس های مختلف را دارند، و برای همه در دسترس هستند.

گردنبند های زنجیری:گردنبند طلا به صورت تک زنجیر و دو زنجیر در عین سادگی، زیبایی و ظرافت را مهمان لباس شما می کند. برخی از انواع زنجیر طلا فقط کمی نسبت به گردنبند چوکر بزرگ ترند.

انواع مختلف زنجیر طلا وجود دارد که برای اهداف و شخصیت های مختلف قابل استفاده هستند. برخی از زنجیرها از دسته طلا مردانه هستند، در حالی که برخی دیگر از دسته طلا زنانه هستند. برخی قادر به تحمل سایش روزانه هستند و برخی دیگر بهتر است با  آویز طلا استفاده شوند.

زنجیرهای طلا در انواع و اقسام سبک های مختلفی قرار می گیرند، و انتخاب هر کدام از آنها می تواند یک چالش باشد. این که آیا از آن برای نگه داشتن یک آویز استفاده می شود یا به عنوان یک زنجیر ساده در اطراف گردن شما را می پوشاند.

گردنبند آویز: کلمه “آویز” از زبان های لاتین و فرانسوی قدیمی آمده است که هر دو به همان معنی “قطع کردن” اشاره دارند. یکی از اولین ها در تاریخ تزئینات بدن به حساب می آیند.

از محبوب ترین نوع گردنبند طلا است که با زنجیری نازک و پلاکی تزئینی تشکیل شده است. ریشه های آویز را به عصر حجر برمی گردد، زمان طلسم و تعویذ معمولا توسط مردم پوشیده میشد. فرعون های مصر باستان غالباً آویزهایی می پوشیدند، که بسیاری از آنها بسیار بزرگ بودند. در قرون وسطا نیز افراد مذهبی آویز هایی با شکل صلیب داشتند.

آویزها به طور کلی پایین قفسه سینه از زنجیره ساده یا پوکر آویزان می شوند. برای ایجاد جلوه بصری بیشتر ، بسیاری از آویزها به اندازه بزرگ هستند و روی زنجیرهای بلند آویزان هستند.

برای استفاده منظم ، آویز بهترین گزینه است ، اما گردنبند برای بعضی اوقات برای شما جلوه ای درخشان با لباس های قومی می بخشد. بنابراین با توجه به مکان خود انتخاب کنید.

گردنبند های چوکر: چوکرها در بین افراد در سنین جوانتر یک انتخاب رایج است که با طول كوتاهی كه درست در قسمت پایه گردن قرار می گیرد یا نزدیك به گردن پیچیده می شود مشخص شده که با طراحی بسیار ساده برای روزمره یا مهمانی های ساده استفاده می شود.

گردنبندهای لپتاپ: این نوع گردنبند طلا در نگاه اول شبیه به گردنبند های آویز است اما کمی که دقیتر شوید متوجه محفظه ای خواهید شد که در آن اشیائ قیمتی کوچیک مانند مروارید یا عکسی از یکی از عزیزان وجود دارد.تاریخچه این نوع گردنبند متعلق به قرن شانزدهم است.

گردنبندهای پرنسس: متناسب برای دختران جوان است که با اندازه گیری طول مشخص می شود معمولا طولی بین ۴۰ تا ۴۵ سانتی متر دارند. گردنبندهای شاهزاده خانم بین پایه گردن و سینه قرار می گیرند ، ودر عین سبک و ظریف بودن چشم را به سمت صورت شما سوق می دهند.

گردنبند های ماتینی: یک گردنبند ماتینی با طول ۴۵ تا ۵۰ و زنجیر مفصل یا بند ناف آن تعریف می شود. این نوع گردنبند طلا دقیقاً بالای سینه قرار دارد تا ظاهری کلاسیک و زیبا داشته باشند. گردنبندهای ماتینی معمولاً باید با لباسهای ساده پوشیده شوند. طول گردنبند ماتینی ممکن است بالای لباس باشد. بنابراین ، اگر آن لباس قبلاً به شدت تزئین شده باشد ، ممکن است گردنبند در آن گم شود.

گردنبند های اپرا: گردنبندهای اپرا مانند گردنبندهای پرنسس و ماتین ، با طول ۶۶ تا ۸۸ سانتی متر تعریف می شود، گردنبندهای اپرا به طور قابل توجهی طولانی تر از گردنبندهای ماتین هستند. بسیاری از گردنبندهای اپرا دقیقاً در انتهای قفس دنده برای یک خانم قرار می گیرند. قبل از انتخاب گردنبند اپرا برای پوشیدن روزانه ، خانمها باید توجه داشته باشند که با گردنبندی به این طول چه حسی دارند. می توانید آن را با گردنبند چوکر ساده استفاده کنید.

گردنبند لاریات: گردنبندهای لاریات طولانی ترین نوع گردنبند هستند که طول آنها بیش از ۹۰ سانتی متر است. این نوع گردنبند نیز توسط سیستم بسته شدن منحصر به فرد آن تعریف شده است. گردنبندهای لاریات جلوه ای بصری غیر معمول را فراهم می کنند که می تواند نقطه کانونی یک لباس باشد. وقتی به تاریخ نگاه کنید ، گردنبندهای لاریات در جواهرات معروف لباس دهه ۱۹۲۰ گنجانده شده اند.

حرف آخر

هنگام خرید طلا گالری آرسس را فراموش نکنید با افتخار در تمام خرید هایتان کنارتان خواهیم بود.در این مقاله سعی کردیم به چند نمونه گردنبند طلا که دارای محبوبیت در بین دختران جوان و بانوان هستند اشاره کنیم اگر شما نمونه ی دیگری از گردنبند های طلا را می شناسید با افتخار آنها را معرفی خواهیم کرد.شما گردنبند بلند دوست دارید یا کوتاه؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.