گردنبندهای معروف قسمت۱

چند مورد از گردنبند های معروف جهان در دو قسمت معرفی خواهیم کرد در مقاله ای با عنوان گردنبندهای معروف قسمت۱، ۵ مورد از گردنبندهایی که بیشترین تأثیر را بر روند مد در طول سالها گذاشته اند خواهیم گفت. لباس و جواهرات برای ایجاد و تقویت عناصر یک فیلم ضروری است. اگر آن فیلم مشهور شود، آنگاه سبک لباس و جواهرات شخصیت ها بر مد قالب گشته و بسیاری را تحت تاثیر قرار میدهد.

گردنبندهای معروف قسمت۱

گردنبند قلب اقیانوس در فیلم تایتانیک


یک الماس بزرگ آبی رنگ از محبوب ترین گردنبند های تاریخ فیلم که با الماس های رنگ سفید احاطه شده است.در این فیلم قلب اقیانوس یک الماس نادر آبی بوده است که زمانی بر روی تاج لویی شانزدهم قرار گرفته و پس از اعدام لویی شانزدهم از بین می رود. و بعد ها بهبود یافته و به شکل قلب بریده می شود و معروف به قلب اقیانوس است.

طراح مشهور جواهرات ، هری وینستون یک آویز واقعی را طراحی کرد ، که توسط بازیگر نقش گلوریا استوارت به مراسم اسکار ۱۹۹۷ برده شد. استوارت نقش زمان پیری رز داوسون را در این فیلم بازی کرد و یکی از گران ترین قطعات جواهرات است که تاکنون در یک مراسم جوایز اسکار پوشیده شده بود. قطعه طراحی شده توسط وینستون ۴ میلیون دلار ارزش داشته است و شامل ۱۷۰ یاقوت کبود کاراته است که با ۱۰۳ الماس احاطه شده است .

آنچه بسیاری نمی دانند این است که واقعیتی برای داستان قلب اقیانوس وجود دارد. کیت فلورانس فیلیپس تنها بیست ساله بود که با هانری ساموئل مورلی، یک مرد متاهل چهل ساله ازدواج کرده بود و یک گردنبند یاقوت کبود و الماس توسط هانری به او داده شد.

کیت دستیار یکی از فروشگاه های شیرینی مورلی در لندن بوده است. قبل از قایق سواری در تایتانیک ، مورلی درآمد حاصل از فروش دو مغازه خود را به همسر و دختر دوازده ساله خود داد تا با کیت به آمریکا بروند و جایی ازدواج کنند. کیت از غرق شدن تایتانیک جان سالم به در برد ، اما متأسفانه هنری درگذشت.

کیت چند ماه در نیویورک با یک زوج زندگی کرد که توافق کرده بودند اجازه دهد او با آنها زندگی کند. كیت بعد از اینكه متوجه شد كه باردار است ، پس از تولد دخترش، تقریباً نه ماه پس از سفر سرنوشت ساز تایتانیك ، دوباره به انگلستان بازگشت و با پدربزرگ و مادربزرگ خود ، دخترش را بزرگ كرد. کیت راضی نبود که دختر جوانش ، الن را بزرگ کند ، و به خوبی با او رفتار نکرد. سرانجام دوباره ازدواج کرد.

الن پیوسته سعی می کرد تا نام هانری ساموئل مورلی را به شناسنامه خود اضافه کند ، اما موفق نبود. به دلایل مالی ، الن مجبور شد گردنبند را به یک زن در فلوریدا بفروشد. الن در سال ۲۰۰۵ در ورچستر ، انگلستان در ۹۲ سالگی درگذشت. او همیشه آرزو داشت که می توانست ثابت کند که هانری ساموئل مورلی پدرش است.

قلب اقیانوس
گردنبند طلا

فیلم دختر دیگر آن بولین


این گردنبند مروارید یک گردنبند واقعی است متعلق به آن بولین مادر الیزابت اول، که تقریباً در چند پرتره او می توان در اطراف گردن او دید. گردنبند از رشته ای از مرواریدهای طلایی ساخته شده است که از آن طلای بزرگ “B” و سه مروارید اشک آور آویزان آن آویزان شده است. تخمین زده می شود که در دهه ۱۵۲۰ ساخته شده است ، که امروزه حدود ۵۰۰ سال قدمت دارد.

گردنبندی که ناتالی پورتمن در ” دختر دیگر آن بولین ” پوشیده است ، قابل توجه است زیرا شباهت زیادی به گردنبند واقعی دارد که گردن آن بولین را آراسته کرده است ، همانطور که در پرتره های او نشان داده شده است. این گردنبند خاص دارای یک رشته مروارید با طلای “B” و سه گلابی اشک آور بود که در زیر آن آویزان شده است.

با توجه به ارزش تاریخی آن و اینکه این قطعه برای مدت طولانی است از بین رفته ، قرار دادن قیمت این جواهر بسیار دشوار است ، اما برخی از کارشناسان تخمین می زنند که این مقدار از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا فراتر رود ..

گردنبند آن بولین
گردنبد طلا

گردنبند یاقوت و الماس ویویان


گردنبند یاقوت کبود و الماس ویویان را با جولیا رابرتز که به عنوان یکی از به یادماندنی ترین نمادهای هالیوود، به ویژه هنگامی که با موهای قرمز آتشین و لباس زیبایی از اپرا ایفای نقش کرده است میشناسند . صحنه ای که ویویان در آن به سمت گردنبند عجیب و غریب مبهوت می شود و شخصیت ریچارد فوراً بسته جعبه جواهرات را می بندد در واقع یک شوخی بود که با جولیا رابرتز بازی کرد. واکنش او چنان واقع بینانه قابل تحسین بود که کارگردان آن را در فیلم واقعی گنجاند. گردنبند یاقوت و الماس ۱٫۳۵ میلیون دلار تخمین زده می شود که ۲۳ یاقوت برش گلابی توسط قلب های الماس احاطه شده است.

گردنبند یاقوت و الماس ویویان
گردنبند طلا

گردنبند الماس ساتین – مولین روژ


این گردنبند منعکس کننده مضامین عاشقانه و انحطاط قرن نوزدهم پاریس است و با الهام از سبک لوئی شانزدهم با الگوی توری و کتیبه های توری باز ساخته شده است. در این فیلم ، گردنبند هدیه ای از دوک مونروت خاستگار ساتین است و نمادی از تسلیم عشق واقعی است. در مجموع ۱۳۴ قیراط با ۱۳۰۸ الماس ، در آن زمان گرانترین قطعه جواهرات ساخته شده برای یک فیلم بود. ارزش آن امروز ۱ میلیون دلار تخمین زده شده است.

گردنبند الماس ساتین
گردنبند طلا

گردنبند مروارید و الماس هالی گلایتلی – صبحانه در تیفانی


یکی از خنده دار ترین و در عین حال رمانتیک ترین فیلم های معروف فروشگاه جواهرات نیویورک ، صبحانه در تیفانی است . نمی توان چشم کسی را از دلهره دلپذیر هالی ، سمبل عشق و ارادت واقعی او به جواهرات زیبا در تیفانی گرفت. مشهورترین آن ، گردنبند مروارید و الماس چند رشته ای آدری هپبورن است. این گردنبند طلا که با اولین لباس سیاه و سفید ، دستکش های مخصوص بازوی خود جفت شده است ، جالب و خارق العاده شده است.

گردنبند مروارید و الماس هالی گلایتلی
گردنبد طلا

Leave a Reply

Your email address will not be published.