راهنمای مراقبت از طلا و جواهرات

راهنمای مراقبت از طلا و جواهرات

همینطور که از ریز و درشت در حال تمیز کردن وسایل هستید راهنمای مراقبت از طلا و جواهرات به شما کمک میکنه تا فکری برای تمیز کردن طلاهاتون کرده باشید.آیا می دانید که طلا  احتیاج به  توجه دارد؟و باید از طلا و جواهراتتان مراقبت و نگهداری کنید.آنها سرمایه شما هستند

شاید طلا دچار لکه یا کثیفی خاصی نشود اما باید در نظر داشت که حتما بعد از استفاده کرم مرطوب کننده،یا گرد و غبار روی طلا باقی مانده، طلا نیاز به تمیز شدن دارد، میدانستید طلا زنانه اگر خوب نگه داری و مراقبت شود میتواند برای نسل های بعدی به یادگار بماند و خراب نشود! نکته قابل توجه این است که جواهرات سالیانه نیاز به سرویس پیش جواهر ساز دارند که به شما اطمینان دهند که نگین آن آسیب ندیده یا نیفتاده باشد.

نکته قابل توجه :طلا را هم مانند بقیه وسایل خانه  با شوینده های منزل تمیز نکنید آسیب می بینند!

طلای اضافی را کنار بگذارید

اولین کاری که باید انجام دهید طلاهایی که بیشتر از بقیه از آن ها استفاده می کنید را جدا کنید و باقی را در پارچه مخمل نرم یا به صورت جداگانه در جعبه خودشان قرار دهید تا از پیچیده شدنشان در هم جلوگیری کنید این کار باعث می شود تا طلای شما دچار خط و خش نشود.

حتی طلاهایی که به طور مداوم از آنها استفاده میکنید را نیز در یک  جعبه به صورت جداگانه  قرار دهید تا به ماندگاری طلا زنانه خود کمک کنید.می دانستید عطر ها ،دئودورانت ها و لوازم آرایش کمک می کنند تا طلای شما زودتر آسیب ببیند.

پس اولین چیزی که هنگام خواب از خود جدا می کنید طلا و جواهراتتان باشد و صبح ها آخرین چیزی که استفاده می کنید بعد از زدن عطر و آرایش کردن طلا و جواهراتتان باشد.

لطفا هرگز با طلا و جواهراتتان به استخر و حمام نروید کلر باعث می شود تا طلا و جواهرات شما آسیب ببینند.

راهنمای مراقبت از طلا و جواهرات

طلا و جواهرات را به مدت ۳ ساعت در آب نسبتا گرم و تمیز بگذارید اگر نیاز بود مقداری صابون یا مایع ظرفشویی در آب حل کنید بعد با برس نرم تمیز کردن آنها را آغاز کنید. و با پارچه کاملا خشک و نرم خشک کنید. الکل نیز باعث ضد عفونی شدن و تمیز شدن طلا زنانه و طلا مردانه  می شود. از استفاده آن غافل نشوید.

برای تمیز کردن مروارید هایتان می توانید از صابون کودک استفاده کنید و در پایان با پارچه نرم که کمی خیلی کم روغن زیتون به آن زده اید تمیز کردن را به پایان برسانید.

استفاده بیش از حد آمونیاک و الکل

استفاده از آمونیاک به عنوان روشی است برای تمیز کردن روشی که باید به طرز اندک برای طلا و جواهرات استفاده شود. و در، ازبین بردن کثیفی و سنگ زنی بسیار مؤثر است، اما تمیز کردن بیش از حد با آمونیاک می تواند طلا و جواهرات شما را دچار آسیب دیدگی یا رنگ زدگی کند. در استفاده از الکل هم همین نظریه موجود است. به طور کلی استفاده زیاد و شستشوی زیاد باعث از بین رفتن طلا و جواهرات خواهد شد.

طلا-و-جواهرات
طلا-و-جواهرات

نکات که باید رعایت کنید

  • هر ۳-۴ ماه یکبار برای تمیز کردن طلا و جواهراتتان زمان مناسبی است
  • همانطور که گفتیم لطفا با طلا و جواهراتتان حمام و استخر نروید
  • و باز هم طبق گفته هایمان از آمونیاک و الکل و شوینده ها زیاد استفاده نکنید
  • برای تعمیرات جزئی هم خودتان دست به کار نشوید.
  • اگر فکر می کنید خانه شما نا امن است صندوق های بانکی بهترین گزینه برای نگهداری هستند
  • طلاهایتان را اگر می توانید بیمه کنید
  • هنگام کار در منزل از جمله گردگیری، شست و شو ، درست کردن غذا طلاهای خود را در بیاورید.
  • همه ی طلاهایتان را به یکباره درون یک جعبه یا کشو نریزید

حرف آخر

در این روز ها که بیماری کرونا همه گیر شده است بهترین راه تمیز کردن طلا و جواهرات با الکل است نگران نباشید الکل ها به طلا و جواهرات شما آسیب نمیزنند همانطور که قبلا گفتیم طلا نه تنها راه سرمایه گذاری شما بلکه ذخیره احساسات شما هستند مثلا حلقه ازدواجتان یادآور روزهای فراموش نشدنی و شاید اولین هدیه از فردی که دوستش دارید یا حتی یادگاری از مادربزرگ هایتان، باشد پس در حفظ و نگهداری از این احساسات و سرمایه ها تلاش کنید.

اگر از درخشش طلای شما کم شده است وقت تمیز کردن آن فرا رسیده دست بکار شوید و طبق دستورالعمل گفته شده آن را تمیز کنید. وقت زیادی نمیگیرد و بهتر است آنها را در جای خشک نگهداری کنید.

استفاده از طلای درخشنده جذابیت شما را دوچندان خواهد کرد تمیز کردن و مراقبت کردن از طلا باعث می شود تا از درخشندگی طلای شما کاسته نشود و مانند روز اول بدرخشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.