طلا و جواهرات در صنعت مد

طلا در صنعت مد

در این مقاله به طلا و جواهرات در صنعت مد پرداختیم. معنای واقعی مد چیست؟مد در واقع انعکاس فرهنگ های مختلف است.صنعت مد تنها راه برای ایجاد گروه های اجتماعی مختلف در جهان بوده است صنعت مد شامل لباس و کفش و طلا و …. می باشد.مد ابزاری برای توانمندسازی و اعتماد به نفس و راهی برای بیان خود است.مد نه تنها به زیبا تر شدن اشخاص کمک می کند که به آنها اطمینان خاطر نیز می بخشد و میتواند ذهن را آماده و باز کرده و استانداردهای زیبایی را تغییر دهد.

یکی از بهترین مواردی که در مورد طلا و جواهرات وجود دارد این است که از رنگ و درخشندگی طبیعی برخوردار است. از نظر تاریخی ، این فلز برای یادآوری مردم باستان از خورشید استفاده شده است از جنس طلا(مخلوطی از طلا و بقیه فلزات) باشد و چه ۱۰۰٪ طلای خالص ، رنگ زرد یا طلایی باعث می شود که زنجیر طلا همیشه از نظر بسیاری جذاب باشد. و ما نمی توانیم از این واقعیت که مد به شدت به سبک و زیبایی متکی است ، فاصله بگیریم.در ادامه به جایگاه طلا و جواهرات در فرهنگ ها و استفاده از طلا در لباس و کفش و… پرداختیم با ما همراه باشید.

طلا همیشه مده

جواهرات همانطور که مشخص است به اصطلاح”هیچ وقت از مد نمی افته” پوشیدن طلا برای قرن ها نشانه انحطاط ، طبقه و ثروت بوده است ، اعتقاد بر این است که قدیمی ترین قطعه طلا و جواهرات که در حین کاوش ها کشف شده ، قدمتی بالغ بر ۷۵۰۰۰ سال دارند.

طلا در فرهنگ های مختلف

فرهنگهای مختلف اهمیت متفاوتی به طلا و جواهرات داده اند ، اما تقریباً هر فرهنگ همیشه آن را به عنوان فلزی از ارزش عمیق به رسمیت می شناسد. در هندوئیسم ، طلا و نقره فلزات مقدس به حساب می آیند. طلا با خورشید و جاودانگی همراه است.

همانطور که بسیاری از هندوها بر این باورند که منشاء زندگی از یک تخم طلایی (خورشید) ناشی می شود ، پوشیدن طلا بسیار مورد علاقه آنها است و بسیاری از زنان هندوستان این کار را به خاطر این عقاید انجام می دهند.

در مصر باستان از طلا و جواهرات به عنوان راهی برای تضمین عبور آزاد به طرف دیگر پس از مرگ استفاده می شد ، و فراعنه باستان با جواهرات طلای خود دفن می شدند تا در هنگام سفر فراتر از مرگ ، از آنها محافظت کند.

همچنین ، در طول قرون مختلف که زنان نتوانستند دارایی خود را داشته باشند ، طلا و جواهر راهی برای این زنان بود که در صورت گم شدن شوهرشان از خود محافظت کنند. آنها این جواهرات را به عنوان ابزاری برای نمایش نه تنها وضعیت خود، بلکه به عنوان راهی برای محافظت از آینده خود ، مشابه بیمه عمر می پوشند.

البته روش های بسیار بیشتری برای استفاده طلا بیش از جواهرات وجود دارد ، که دندان های طلا ، لوازم جانبی طلا ، لباس طلا ، کفش و حتی تلفن های هوشمند طلایی در عصر حاضر از این جمله است. طلا هنوز هم راهی بی انتها برای ایجاد ظرافت و اضافه کردن احساس وضعیت و سبک به شخص شما است ، بنابراین پیدا کردن راهی برای استفاده از طلا سرمایه بزرگ است.

طلا و جواهرات
طلا و جواهرات

انواع طلا

اغلب اوقات ، وقتی مردم واژه “طلا و جواهرات” را می شنوند ، به طلای زرد سنتی فکر می کنند ، غالباً در مهمانی های عروسی ساده که توسط بسیاری افراد پوشیده می شوند. با این حال ، جهان از طلا و جواهرات متنوع و چند وجهی است ، با انواع مختلفی از طلا که طیف گسترده ای دارد هنگام انتخاب گزینه های مناسب برای دقت کنید تا به سبک شما نزدیک  باشد.

در اینجا انواع مختلفی از طلای موجود در بازار وجود دارد را نام بردیم …

طلای زرد – طلای زرد با مخلوط کردن طلای خالص با نقره ، مس و روی ایجاد می شود. این خالص ترین رنگ خارج شده از طلا است و همچنین ضد حساسیت زا ترین است. و به کمترین نگهداری نیاز دارد.

طلای سفید – طلای سفید از ترکیب طلا و پلاتین یا پالادیوم ساخته شده است. طلای سفید طلای با دوام بیشتری نسبت به طلای زرد است و همچنین از خراشیدگی بیشتری برخوردار است.

طلای رز – این طلایی است که محبوبیت خود را افزایش داده است ، به خصوص هنگامی که از جواهرات برای خانم ها استفاده می شود. این طلایی است که با طلا ، مس و نقره آلیاژ شده و به عنوان طلای صورتی نیز شناخته می شود. این مقرون به صرفه تر از سایر طلاهاست زیرا از مس ارزان قیمت برای بدست آوردن طلای رز استفاده می کند.

طلای سبز – این طلایی است که به طور معمول دیده نمی شود و با طلا ، نقره و گاهی اوقات با مس مخلوط می شود. نقره همان چیزی است که به طلا و جواهرات ظرافت سبز می بخشد.

طلا در صنعت مد

البته ،استفاده مستقیم از طلا و جواهرات تنها جایی نیست که می توانید درخشش را بدست آورید. طلا در مد ظاهری است که با تغییر فصل ها ، ظاهر می شود و خود را در لباس ، کفش ، کیف دستی و لوازم جانبی نشان می دهد.

اسکار سال ۲۰۱۴ بسیاری از افراد مشهور را که با فرش قرمز با لباس طلایی راه می رفتند ، تقلید از مجسمه جوایز معروف در شب را نشان می دادند. درخشش طلایی پر زرق و برق تیلور سوئیفت ، او را با لباس طلای ظریفی از نور تا بالای سر آراسته کرده بود و بسیاری از سرها را سمت او چرخانده بود. در جوایز بیلبورد سال ۲۰۱۳ ، جنیفر لوپز با لباس طلایی چشم نواز ، با جزئیات فویل طلایی چشم ها را به سمت خود خیره کرد.

کریسی تیگن با یک قطار دنباله دار زیبا ، در ۵۶ لباس جوایز سالانه وارد شد لباس طلایی یوهانا جانسون باعث شد تا اطمینان حاصل كنید كه هنگام فرا رسیدن زرق و برق و واقعیت عصر حاضر، مواد زیادی را به همراه داشته است.

به طور خلاصه ، افراد مشهور به خوبی می دانند که اهدای یک لباس طلایی درمراسم های خود در فرش قرمز توجه مورد نظر شما را به همراه خواهد داشت ، شما به اندازه بودجه یک فرد مشهور احتیاج ندارید تا به دنبال طلا و جواهرات طلای خود باشید.

در حال حاضر نیز، در صحنه مد ۲۰۱۹ ، روند فلزی دیده می شود که از رنگ های نقره و طلای موجود در اشکال مختلف دیدن می کند.حال این یک ژاکت طلای و نقره ای ، کفش های طلا یا لباس طلایی باشد ، روش های بیشماری برای شما وجود دارد که می توانید این رنگ دلپذیر و زیبا را در کمد روزمره خود معرفی کنید.

وقتی به دنبال لباس یا پیراهن طلایی هستید ، محلی را که قصد دارید از آن لباس بپوشید ، به خاطر داشته باشید.طلا و جواهرات در دنیای روزمره شما فوق العاده چشمگیر به نظر می رسد ، اما روش های ظریفی برای اضافه کردن یک براق فلزی به یک لباس وجود دارد – به عنوان مثال ، پیراهنی با لمس نخ طلایی ، که در تمام لباس شما الگوبرداری شده است یا یک لباس با گلدوزی با روکش طلا یک راه عالی برای افزودن کلاس و ظرافت است بدون اینکه به نظر برسد که شما برای یک رویداد آماده هستید.

پاشنه های طلا نیز راهی عالی برای اضافه کردن کمی جذابیت و سبک جدید به لباس شما با حداقل ها است. کفش های پا خواه روباز یا بسته ، کفش های طلایی را می توان در هر دو محیط رسمی یا درجه یک پوشید و یا با یک جفت شلوار جین و یک پیراهن تا حدودی از طلا پوشانید تا بتواند ظاهری سرگرم کننده و جذاب برای شما به ارمغان آورد.

برخی از قوانین مد که در مورد پوشیدن طلا اعمال می شود ، خواه لباس طلا ، پیراهن طلا ، یا روی پای شما …

بگذارید هر قطعه بدرخشد! … از آنجایی که شما یک رنگ چشم نواز را پوشانده اید ، که مطمئناً پیشنهادات . انتقاداتی خواهد داشت ، از لباس خود بیش از حد استفاده نکنید.. ، یا دانستن اینکه دقیقاً طرفدار چه نوع ظاهری هستید، دشوار خواهد بود و یک “جمله” آخرین چیزی است که شما در نهایت خواهید دریافت.

به یاد داشته باشید که جهان طلا و جواهرات گسترده ، غافلگیرکننده و پر از فرصت های سرگرم کننده برای جلوه دادن به ظاهر روزمره شما است. یک شیرجه بروید و آن را کشف کنید!

Leave a Reply

Your email address will not be published.