خرید طلا یا پول کاغذی،کدام را انتخاب می کنید؟

خرید طلا یا پول کاغذی،کدام را انتخاب می کنید؟

خرید طلا یا پول کاغذی،کدام را انتخاب می کنید؟ شاید جالب به نظر برسد که بگوییم از همان روزی که انسان به طلا دست پیدا کرد و ارزش آن را درک کرد طلا خیلی ارزشمندتر از پول شد، طلا به دلیل نرمی زیاد قابلیت شکل گرفتن دارد و با کمی حرارت،می توان آن را به ورق های نازکی برای ساخت زیورآلات درآورد.

اما هنوزبرخی معتقدند در دنیای مدرن پول کاغذی ارزش بیشتری دارد و تنها ساخت جواهرات است که طلا را ارزشمند میکند.خرید طلا یکی از راه های همکاری مشترک برای خرید و فروش کالا در جهان است.

ما معتقدیم که طلا جدا از ارز، به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری است ،البته نباید از این نکته غافل شد که طلای به اصطلاح خوش ساخت و زیبا جذابیت افراد را دوچندان می کند.

طلا به غیر از اینکه جسم کمَی و ملموس است ،می تواند احساسات نهفته در روانشناسی و ماهیت تجربه انسانی را در خود جای دهد،همیشه دیده شده خرید طلا برای فردی که دوستش دارید می تواند احساسات زیادی را در او به وجود آورد،احساساتی زیبا شبیه به غروب آفتاب نارنجی طلایی در روزهای سرد زمستانی و می تواند یادآور لحظات به یاد ماندنی شما باشد.

در ادامه سعی کردیم تا به انتخاب شما بین طلا یا پول کاغذی کمک کنیم و امیدواریم راهنمایی ها و توضیحات ما به شما در انتخاب سرمایه گذاری و هدیه کمک کند.

تاریخچه پول کاغذی

قبض های کاغذی برای اولین بار توسط چینی ها مورد استفاده قرار گرفت ، که در زمان (۶۱۸-۹۰۷ میلادی) – که عمدتا به صورت اسکناس های اعتباری صادر شده بود، در قرن ۱۷ در اروپا شروع به پیشرفت کرد، در حالی که یک یا دو قرن دیگر طول کشید تا پول کاغذ به سایر نقاط جهان گسترش یابد.

چین در حال عبور از یک بحران مالی نسبتاً پیشرفته بود: تولید کاغذ یادداشت تا زمانی که ارزش آنها دچار کاهش نشده بود رشد کرد و باعث افزایش تورم شد.

در نتیجه ، چین در سال ۱۴۵۵ پول كاغذی را كاملاً از بین برد و چند صد سال دیگر مجدداً آن را تولید كرد، یکی دیگر از واقعیتهای نه چندان شناخته شده: کلمه نقدیدر ابتدا برای توصیف نوع سکه های برنز گرد با سوراخ های مربعی که معمولاً در سلسله تنگ ، به نام کای یوآنها مورد استفاده قرار می گرفت ، استفاده می شد .

طلا و روانشناسی!

روانشناسی رنگ زرد طلا، رنگ زرد نشانگر رنگ پیروزی،موفقیت و دستاورد های بزرگ است، این رنگ بر ثروت مادی و برونگرایی دلالت دارد و نه تنها با ارزش است بلکه با ظرافت و فراوانی و شکوفایی همراه است و رنگ طلا را میتوان با انرژی ماه در خانم ها و با انرژی خورشید در آقایان ربط داد.

طلا به عنوان هدیه؟ عالیه!

مناسب تر از خرید طلا برای عزیزان چه چیزی می تواند باشد؟همانطور که گفتیم طلا نماد ثروت به عنوان هدیه ای برای تمام زمان هاست و شما برای همیشه در ذهن عزیزترین افراد زندگیتان ماندگار خواهید شد، خرید طلا همیشه موقعیت های زیادی(تولد،سالگرد،…) داشته است که می تواند عشق و علاقه شما را ابراز کند. هدیه ای سخاوتمندانه ماندگار و جذاب.

آماده برای خرید

اولین سوالی که در این مرحله می تواند در ذهن شما ایجاد شود این است که طلای نو بخرم یا دست دوم؟ در جواب باید بگوییم :طلای دست دوم به عنوان”بازار ثانویه طلا” با توجه به قیمت نقطه ای طلا تعیین می شود اما تحت تاثیر عوامل دیگری نیز هست.
شمش های طلا،سکه ها و جواهراتی که شکسته یا به فروش نمی رسند جزء دسته طلای دست دوم محسوب می شوند و میتوان گفت شاید به عنوان دارایی بی ارزش شمرده شوند ولی صرفا جنبه سرمایه گذاری دارند.

پس اگر به دنبال طلای خاص هستید تا به جذابیت ظاهر خود بیشتر اضافه کنید به شما طلای نو را پیشنهاد می کنیم، خرید طلا نو و کم اجرت را می توانید هم به عنوان زینت و هم به عنوان سرمایه گذاری انتخاب کنید.

خرید طلا
خرید طلا

طلای ۲۴عیار یا ۱۸ عیار

طلای ۱۸ عیار از نوع خلوص ۷۵% و گرانترین طلای موجود است که در جواهرات مدرن ومعمولا برای حلقه های نامزدی و الماس استفاده می شوند، طلای ۱۸عیار کمتر از طلاهایی با عیار پایین تر لکه دار می شوند و اما طلای ۲۴ عیار چطور؟ تابش زرد و درخشنده طلای ۲۴ عیار در واقع غیر قابل توصیف است.

اما در عین حال به دلیل نرمی زیاد آسیب پذیر و به راحتی می تواند خم شود،این خصوصیت باعث شده تا استفاده از طلای ۲۴ عیار برای استفاده در جواهرات ظریف به طور قطع غیر عملی شود.

کدام یک بیشتر در دسترس است؟

جالب است بدانید در شهرهای جنوبی کشور به دلیل رنگ زرد درخشان در طلای ۲۴ عیار، بیشتر مورد توجه است، و در صنعت طلا سازی بیشتر از این نوع طلا استفاده میکنند، اما در سایر نقاط کشور و حتی در بیشتر کشور ها نیز بیشتر طلای ۱۸ عیار قابل استفاده می باشد.

آیا خرید طلا هم مالیات دارد؟

همانطور که گفتیم عده ای ترجیح میدهند با خرید طلا سرمایه گذاری کنند و هر سرمایه گذاری مالیاتی نیز خواهد داشت منابع فیزیکی در فلزات گرانبها که دارایی های سرمایه ای هستند طبقه بندی می شوند،منابع موجود در این فلزات با صرف نظر از شکل و .. مشمول مالیات بر سود سرمایه می شوند، میزان مالیات فروش فلزات گرانبها به مبنای هزینه خود فلزات بستگی دارد.

حرف آخر(طلا یا پول کاغذی،کدام را انتخاب می کنید؟)

در نهایت به دلیل بالا رفتن روز افزون قیمت طلا سرمایه گذاری روی طلا حتی با در نظر گرفتن مالیات و پرداخت اجرت بهترین سرمایه گذاری موجود محسوب میشود و ما تلاش کردیم تا به شما کمک کنیم تا برای هدیه یا سرمایه گذاری روی خرید طلا تمرکز کنید و پیشنهاد ما به شما گالری آرسس با کارهای خاص و با ظرافت است و مشاوران ما در گالری می توانند به شما بهترین ها را معرفی کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.