راهنمای انتخاب آویز طلا

راهنمای انتخاب آویز طلا

راهنمای انتخاب آویز طلا عنوان مقاله ای است که آماده کرده ایم و همانطور که درتولد آویز طلا گفتیم آویز در قدیم و در معنای کلمه به معنای کتاب مقدس بوده است.آویزها به راحتی می توانند برای زیبایی زنجیر استفاده شوند یا می توانند معنای عمیق تری داشته باشند.برخی از محبوب ترین موارد آویز طلا با معانی عبارتند از: گردنبندهای فیل ، گردنبندهای شیطانی چشم یا همان چشم نظر ، گردنبندهای نعل اسب و گردنبندهای بی نهایت است.

این گردنبندها دارای معانی مختلفی هستند و می توان از نظر ظاهری و همچنین ویژگی هایی که هر کدام به ارمغان می آورد پوشید.

انتخاب هر کدام از آویز های طلا دلالت به آنچه دوست دارید و آنچه می خواهید معنا دهد بستگی دارد.

معرفی آویز طلا محبوب

آویزها به طور کلی

آیا تا به حال احساس خوشحالی در هنگام پوشیدن یک زنجیره ساده با آویز طلا زیبا را احساس کرده اید و در این کار احساس ظرافت و زیبایی می کنید؟ مانند هر چیز زیبایی دیگر روی زمین ،طلای ساده مانند زنجیر های ظریف این احساس را در افراد به وجود می آورند.

آویزها در حالی به وجود آمدند ، که مردم ، مردان و زنان به طور یکسان ، برای محافظت ؛زیبایی و سادگی به دنبال آن بودند.

آویز حیوانات

طراحان با به تصویر کشیدن پرندگان ، ماهی ها ، حیوانات وحشی و حیوانات خانگی در جستجوی روش هایی برای الهام گرفتن زیبایی های طبیعت هستند. در حقیقت ، این آویز ها یک زمانی مد بودند. استفاده از آویز هایی که ما را به یاد حیواناتی می اندازد که نگه می داریم و دوستشان داریم ، لذت واقعی است.

آویزهای حیوانات بسیار محبوب هستند اما آویزهایی که حیوانات خانگی را ترسیم می کنند مخاطب بیشتری دارند.

آویز های فیل اغلب نمادی از شانس است. این رایج ترین معنای یک آویز فیل است که شانس را برای شخصی که آن را پوشیده است به ارمغان می آورد.

این که آویز میتواند از فلز طلا یا سنگ ساخته شده باشد یا بر روی ورق طلا یا نقره حک شده باشد ، می تواند شانس زیادی را برای کسی که از آن استفاده می کند به ارمغان آورد.

بسیاری از افراد در مورد خوشبختی که یک آویز طلا فیل به وجود آورده است ، عقاید مختلفی دارند و یکی از این موارد این است که باید تنه فیل به سمت بالا باشد تا آویز خوشبختی را برای کسی که از آن استفاده می کند به ارمغان آورد.

آویز های فیل را می توان به عنوان هدیه به افراد داد و در همان زمان که گردنبند را به آنها میدهید، برای او آرزوی خوشبختی کنید ،بعضی عقیده دارند اینکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آویز طلا
آویز طلا

بسیاری از قدیمی ترین آویزها الهام گرفته از حیوانات بودند. در میان آویزهای با مضمون حیوانات ، گربه ها همیشه بیشترین مخاطب را داشتند. در کتاب مقدس مصریان باستان ، گربه ها ویژگی خاصی از الهه گربه بودند ، محافظ خانه ، مادران و کودکان بودند و اغلب در هنر و ساخت طلا به تصویر کشیده می شدند. طلاهای ساخته شده با الهام از الهه گربه را می توان در اوایل سال ۳۲۰ قبل از میلاد در زمان سلسله دوم در شمال مصر به دست آورد.

آویز طلا

آویز های چشم نظر

آویز چشم نظر به عقیده خیلی ها قدرتمند است آویز چشم پرفروش ترین گردنبندطلا  و پر فروش ترین در بین طلای زنانه است آویز چشم نظر، الماس طلای زرد ویکتوریا  و مینا آبی آویز که مینا مایل به آبی روشن یا الماس آبی معطر  است جزء اولین ها بوده است.

آویز چشم نظر به عنوان یک رهایی از ارواح و موجودات بد استفاده می شود و هدف این است که آنها را فریب دهد و از بازگشت آنها جلوگیری کند.

در عقاید دور و نزدیک دادن یک چشم نظر می توانست نشان دهنده مرگ یا آسیب دیدگی قبلی باشد ، برای جلوگیری از آسیب های بعدی یک آویز چشم نظر  را برای خود می خریدند.

آویز طلای چشم نظر شما را در مقابل روحیه بد محافظت می کنند و می توانند در شرایطی که در روحیه بد بوجود می آید ، آرامش شما را حفظ کند.

این آویز طلای زنانه توسط بسیاری از افراد مشهور مختلف پوشیده شده اند که معتقدند این امر باعث می شود تا از افرادی که آنها را دوست ندارند و روح های شیطانی که مایل هستند به آنها آسیب برساند ، در امان بمانند .این یک آویز ایده آل برای افرادی است که به دنبال محافظت از حالت بد خود هستند.

آویز طلا
آویز طلا

آویز های بینهایت

گردنبند آویز بی نهایت یک نماد است که نشان از چیزی ابدی و همیشه باقی دارد. گردنبند بی نهایت یکی از بهترین آویز های طلا در میان طلای زنانه است که می توان به یک معشوق ، بهترین دوست یا خواهر هدیه داد تا نشان دهد پیوندی که بین شما و شخص وجود دارد ، برای بی نهایت ماندگار خواهد شد.

بی نهایت نماد یونانی است به معنای هرگز. نمادهای بینهایت در فرهنگ مدرن محبوبیت زیادی دارند.معنی آنها نمادین است ، و در حین سادگی، آویزهای زیبایی هستند که می توانند به صورت روزانه پوشیده شوند.

بسیاری از افراد تصمیم می گیرند آویزهای بی نهایت را با چیزهای کوچک مانند اسم کنار علامت بینهایت یا قلبی کوچک در گوشه این نماد مطابقت دهند. این نشان می دهد که پیوند همیشگی آنها یک رابطه متقابل است.

گردنبندهای آویز بی نهایت نه تنها زیبا هستند بلکه همواره رابطه های ابدی خود را به شما یادآوری می کنند.

آویز طلا
آویز طلا

آویزهای متقاطع

صلیب به عنوان مشهورترین نماد مذهبی جهان شناخته شده است. و معمولا با مسیحیت همراه است اما در تمدنهایی که پیش از مسیحیت بود نیز استفاده می شود و به عنوان سمبل است. نمونه ای از آن نماد سلسله مصر است که در ابتدا نماد مصری برای “زندگی” بود و قبولی ها (مسیحیان مصری) بعنوان سمبل مسیحی خود به تصویب رساندند.

صلیب اغلب در شکل ها و اندازه های مختلف و در سبک های مختلف نشان داده می شود. برخی از سنتی ترین طرح های آویز متقاطع عبارتند از صلیب لاتین (طرح سنتی صلیب) ، صلیب مالتی ، صلیب سلتیک و گل رز صلیب. در سالهای اخیر ،طراحان صلیب های زیبا ، مدرن و بسیار خلوتی را طراحی کرده اند.

آویز طلا
آویز طلا

حرف آخر

اکنون می دانید که آویزها همه درباره زیبایی شناسی نیستند. انتخاب گردنبند برای یک فرد دوست داشتنی یا برای خودتان همیشه نباید براساس دلایل زیبایی شناسی ساده باشد ، بلکه باید تصویری دقیق از چیزی باشد که می خواهید برای افراد دیگر بگویید.

دانستن اینکه آویزهای مختلف چه معنایی می دهد ، به شما امکان می دهد بدون تکیه بر دلایل زیبایی شناسی ، گردنبندی مناسب برای خود انتخاب کنید. البته که بعضی از آویزهای طلا وجود دارند که معنای خاصی ندارند و صرفا زیبا هستند.

برای اینکه مطمئن شوید بهترین گردنبند را انتخاب کرده اید ، گردنبندی را انتخاب کنید که دارای پیامی باشد که می خواهید بگویید و به نظر شما یا دوستتان خوب می رسد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.