طلا دست ساز یا طلای ماشینی؟

طلا دست ساز یا طلای ماشینی؟

طلا دست ساز یا طلای ماشینی؟ طلا به دو نوع ماشینی و دست ساز آماده میشود همانطور که از اسم آن مشخص است طلای دست ساز با عشق و علاقه و احساس آمیخته شده است و گزینه مناسبی برای خرید هدیه های احساسی است.در این مقاله در رابطه با طلای دست ساز و طلای ماشینی خواهیم گفت و در ادامه راهنمای انتخاب طلای دست ساز از طلای ماشینی را میگوییم.

طلای دست ساز

یکی از مزایای خرید جواهرات دست ساز این است که از نظر کیفیت نسبت به جواهرات انبوه تولید شده یا ماشین آلات از نظر کیفیت به مراتب بالاتر است. یک جواهر فروشی که یک حلقه نامزدی دست ساز را تولید می کند از گارانتی معتبری برخوردار است.همچنین شما مطمئن هستید که مواد استفاده شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

هنگام خرید جواهرات دستباف ، شما مستقیماً با شخصی کار می کنید که جواهرات شما را تولید می کند و خواسته های شما را می فهمد نه یک کارگزار فروشگاهی که از تولید جواهرات چیزی کم یا زیاد می داند. فروشگاه های جواهرات خرده فروشی غالباً کارمندانی را استخدام می کنند که در آنجا زندگی می کنند.وضعیت اعتبار یک جواهرساز به کیفیت کاری که او تولید می کند بستگی دارد. بنابراین نه تنها شغل او بلکه شور و شوق او نیز هست.

یكی از شایع ترین مشکلات جواهرات ساخته شده در ماشین آلات این است كه الماس ها یا سنگهای نیمه قیمتی به طور ایمن تنظیم نشده اند. هنگامی که یک متخصص حرفه ای الماس یا سنگ را تراش می دهد ، یکی را جداگانه شکل و اندازه اش قرار می دهد.و از آن طرف ماشین آلات تصور می كنند كه تمام سنگهای طبیعی به طور برابر ایجاد می شوند كه همیشه اینگونه نیست. پس در ساخت و شکل آن ها کمی شلختگی به وجود می آید. و سوالی که شاید ذهن شما را درگیر کند این است که:

آیا جواهرات دست ساز گرانتر از جواهرات ساخته شده توسط ماشین هستند؟ برخلاف تصور عامه ، همیشه اینگونه نیست.

گالری طلا
گالری طلا

تفاوت طلا دست ساز از طلا ماشینی

طلا و جواهرات دست ساز به طور معمول با سایر قطعات همان طرح یا مجموعه یکسان نیستند. یافتن یک مجموعه مشابه از گوشواره ها در طلای دستساز بسیار نادر است. اگر قطعه چکش خورده باشد یا یک بافت موجود باشد، معمولاً تغییرات جزئی وجود دارد که چشم می تواند برداشت کند. در تولیدی اینگونه نیست. با دیدن نحوه ساخت قطعه شروع کنید. به مؤلفه ها ، یافته ها ، برآمدگی ها ، گوش های گوش توجه کنید. جواهرات ساخته شده از ماشین آلات به تولید کننده امروزی این امکان را می دهد که به طور معمول از طراحی جواهرات با کیفیت یکنواخت استفاده کند. ماشین های ریخته گری اکنون به سرعت قطعات را مانند قالب فلز ، پلاستیک و رزین به قالبهای یکنواخت پردازش می کنند. حتی در محصولا بسیاری از گالری های طلا حتی می توان طرح های جواهرات دقیق را با سرعت و یکنواخت ایجاد کرد. دستگاه های پانچ و جعل های مکانیزه نیز توسط بسیاری از گالری های طلا به کار می رود تا یک اثر دست ساز را شبیه سازی کنند. شاید جای تعجب داشته باشد که جواهرات ساخته شده توسط ماشین آلات اغلب راحت تر از جواهرات دستباف ساخته شده می شکنند.

جواهرات دست ساز لذت طراحی های منحصر به فرد و اغلب نادر را ارائه می دهند ، که یکسان نیستند ، و معمولاً توسط یک هنرمند واقعی و با عشق و شور و شوق فراوان ساخته می شوند. ساخت جواهرات  طراحی شده ، یک اثر هنری است. این عشق به کار یک شخص و هنر طراحی در قطعه تمام شده به چشم می خورد. جواهرات تولید انبوه فقط “بی روح” هستند. سبک ، سلیقه ، فردیت و هویت شخصی شخص را می توان از طریق آن انتقال داد و با پوشیدن جواهرات دستباف بهتر نشان داده می شود.

اگر از تولید انبوه خریداری کنید ، جواهرات تولید انبوه مطمئناً می توانند ارزان تر باشند، اما لزوما خرید آن ارزان تر نیست. صرف نظر از این ، جواهرات تولید انبوه معمولاً معنی و تاریخ خاصی ندارند – نه داستان ، نه زندگی و نه عشق. وقتی جواهرات دست ساز زیبایی می پوشید ، خوشحال می شوید که بتوانید داستان واقعی یا تاریخچه پشت آنچه را که می پوشید ، برای تحسین کنندگان توضیح دهید ، یا اطلاعاتی درباره این هنرمند ، به عبارت ساده ، جواهرات دستساز احساس خوشبختی را میدهد!.

تصمیم به خرید بگیرید!

وقتی تصمیم به خرید طلا و جواهرات دستساز می گیرید ، نه تنها از یک هنر در حال جواهرات سازی و اقتصاد داخلی خود حمایت می کنید ، بلکه یک انتخاب زیست محیطی و بشردوستانه را برای خرید انجام می دهید که شامل هیچ وارداتی یا شامل هرگونه رفتار غیر انسانی شناخته شده نیست.

انتخاب طلا دست ساز همچنین به این معنی است که قطعه شما از کیفیت بسیار بهتری برخوردار خواهد بود ، وزن بیشتری خواهد داشت و سنگهای موجود در آن به طور جداگانه و دستی تنظیم می شوند تا توسط یک ماشین ، اطمینان حاصل شود که هیچ کدام در هنگام سایش از بین نمی روند. یک قطعه جواهرات دست ساز نیز ظریف تر به نظر می رسد ، زیرا کنترلی که توسط جواهرساز و تنظیم کننده ها روی فلز انجام می شود ، نتیجه نهایی و کیفیت عالی را تضمین می کند. گالری طلا که قطعه شما را خلق می کند با عشق و اشتیاق این کار را انجام می دهد و شهرت خود را در این خط قرار می دهد و به احتمال زیاد حاوی مواد با کیفیت بالاتر در مقایسه با همتای ساخته شده خود است.

پیشنهاد ما به شما طلایی است که در خلق آن عشق و احساس نهفته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.