نگاهی به گردنبند کاملا هریس در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا

نگاهی به گردنبند کاملا هریس در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا

مراسم تحلیف رئیس جمهوری در امریکا همواره جدا از اهمیت های سیاسی آن، مورد توجه منتقدان و طراحان مد بوده است.
از لباس های حاضرین و دعوت شدگان به مراسم تا سیاستمداران حضور یافته در آن به مورد بحث ترین اتفاق سایت ها و مجلات مد دنیا تبدیل می شود. این موضوع در طی هفته گذشته و مراسم تحلیف جو بایدن نیز دور از نگاه ها نماند و بسیاری از منتقدان به صحبت در خصوص استایل افراد حاضر در آنجا پرداختند.

 


در همین راستا، کاملا هریس که هفته گذشته با قرار گرفتن به عنوان نخستین زن سیاه پوست به عنوان معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا تاریخ سازی کرد، بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفت و به دلیل جایگاه ویژه سیاسی‌اش از استایل و نمادگذاری های آن بارها صحبت شد.در این مراسم کاملا هریس نیز همچون دیگر سیاستمداران به غیر از توجه‌ش به نوع لباس به نمادهای به کار رفته نیز دقت کرده است. در این بین شاید مهم ترین بخش، گردنبند مروارید وی بود که در ادامه به توضیح درخصوص آن خواهیم پرداخت.
گردنبد معاون رئیس جمهور تازه امریکا تشکیل شده از ۱۲ مروارید دریای جنوب است که توسط ۱۱ برلیان الماس جدا شده اند. گردنبند دارای چند موضوع متحد کننده است. حلقه زنجیره ای طلا نمادی از قدرت است، مروارید نمایانگر زنانگی و انعطاف پذیری است و الماس ها نیز جلوه ای از زرق و برق را اضافه می کنند که آن را به یک گزینه ایده آل برای چنین مراسمی تبدیل می کند.
گفتنی است در گذشته نیز وی به عنوان یک دانشجوی کارشناسی در دانشگاه هوارد، عضوی از یک گروه جنجالی به نام «بیست مروارید» بود، یکی از سنت‌های این موسسه این است که به هر عضو جدید یک گردنبند با بیست مروارید داده می‌شود. او همچنین یک گردنبند مروارید زیبا و تک رشته ای با گوشواره های منطبق برای عکس فارغ التحصیلی خود در سال ۱۹۸۶ پوشیده است. از آن زمان هریس مروارید را تقریباً در هر واقعه مهم در زندگی حرفه ای خود انتخاب کرده است؛ از جمله اولین کنفرانس خبری وی به عنوان اولین زنی که در سال ۲۰۰۵ به عنوان دادستان کل کالیفرنیا انتخاب شد و در آگوست گذشته نیز هنگامی که وی نامزد معاون معاون ریاست جمهوری شد با یک گردنبند مروارید دو رشته برای اولین بار حاضر شد.
همچنین درخصوص مروارید به این نکته نیز باید اشاره کرد که همواره مرواریدها نمادی از قدرت، پاکی قلب و وفاداری برای قرن ها بوده اند و توسط ملکه ها، پادشاهان و بانوان اول در طول تاریخ، از جمله میشل اوباما و ژاکلین کندی استقاده شده است.
شایان ذکر است این موضوع تا حدی جا افتاده است که پیش از مراسم تحلیف نیز به یکی از ترندهای شبکه های اجتماعی تبدیل شد؛ برای مثال مردم اینگونه نوشتند: “روز تحلیف مبارک! ما مرواریدهایمان را برای کامالا می‌پوشیم.” یا “در حال رفتن به سر کار پرستاری هستم و گردنبند مروارید را به افتخار معاون رئیس جمهور کامالا هریس، و این روز تاریخی که سال‌ها منتظرش بودیم، پوشیده‌ام” یا فرد دیگری نوشته است: “مروارید برای یک روز مهم در تاریخ برای دختران جوان آمریکایی است.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.