داستان کارتیه

داستان کارتیه

میدانستید که هر برند طلا دارای تاریخچه مخصوص به خود است،به طور مثال طلای پرطرفدار این روز ها طلای کارتیه، اغراق نیست که حتی بگوییم کارتیه مدل های استثنایی برای زنان قوی می سازد، داستان کارتیه حکایت از این دارد که سه برادر کارتیه یک جواهری کوچک در پاریس را تبدیل به یک نام جهانی کردند اما چطور؟ این سه برادر چه کسانی بودند؟

کارتیه ها چه کسانی بودند؟

انتشار داستان کارتیه اینگونه شروع میشود که او به عنوان آخرین خانواده کارتیه بودند که شعبه ای از تجارت را اداره می کردند، با شنیدن داستان های پدر بزرگش در مورد تجارت جواهرات خانوادگی و دیدن عکس های سیاه و سفید پژمرده که در خانه واقع شده بود ، بزرگ شد.

داستان کارتیه از جایی شروع می شود که پدربزرگش (ژان ژاک کارتیه) شعبه لندن را از پدرش ژاک کارتیه گرفته و او که نوه ژان ژآک کارتیه بود با گوش دادن به داستان ها آغازگر تاریخچه خانوادگی شد، او برای جشن ۹۰ سالگی پدربزرگ در انبار به دنبال نوشیدنی ، چمدان قدیمی او را که پر از عکس ها و نامه ها در رابطه با تجارت خانوادگیشان (طلا و جواهرات) بود، پیدا می کند، او راوی این داستان کارتیه است که بیش از ۴ نسل بیشترین نام طلا و جواهرات را از آن خود کرده اند.

پیر و ژاک و لوئیس نام سه برادر است که پیر و ژاک آغازگر شهرت جهانی بودند که نسل های بعدی قدم در این راه نهادند، پیرکارتیه در جنگ های ناپلئونی جنگید و در زندان پورتسموث اسارت های زیادی کشید، در ۲۸ سالگی یعنی سال ۱۸۱۵ بدون اینکه تصمیمی داشته باشد به لندن بازگشت.

بعد از مدتی به عنوان کارگر فلزکاری استخدام شد و ازدواج کرد ،آغاز تصمیم های بزرگ و جسورانه خود را هنگامی گرفت که برادر بزرگش لوئیس-فرانسوا را به عنوان کار آموز به یک کارگاه جواهر سازی فرستاد و در اقدامی جسورانه تر در لحظه ای مناسب، کارگاه را با قیمت خوب از رئیس خرید.

این حرکت او قدمی بود برای ساخت امپراطوری کارتیه و خانواده را در مسیر درست هدایت کرد.

هرگز کپی نکنید ،فقط خلق کنید

نوه های بزرگ خانواده که به برادران کارتیه معروف اند: لوئیس، ژاک و پیر که با شعار “هرگز کپی نکنید ،فقط خلق کنید” از یک تجارت محلی به نام بین المللی رسیدند و رشد کردند.برادران هر سه مکمل یکدیگر در کسب و کار، طراحی شجاعانه و دانش سنگ های قیمتی بودند.

لوئیس چشم انداز طراحی بود که طراحان و ایده های خود را فراتر از دنیای ثابت و جواهرات استخدام می کرد و دارای یک ذهن باز و یک بینش درخشان بود. با سفر این برادران به هندوستان و الهام گرفتن از مارها و جواهراتشان و تلفیق آنها با جواهرات اروپایی باعث شد تا با طراحی های عجیب و غریب و سنگ های قیمتی برگردند.

طولی نکشید که خانواده کارتیه به دلیل تغییر سرنوشت پاریس و اقتصاد جهانی مورد توجه قرار گرفتند و آنها به تجارت خود پرداختند و آن را فراتر از تصورات بنیانگذار خود پرورش دادند، ازدواج هایی بر اساس زرنگی و دانایی ،سفر از سن پطرزبورگ تا بمبئی و نیویورک برای گام برداشتن در راه موفقیت انجام میشدند. نبوغ برادران کارتیه، و چشم انداز طراحی منحصر به فرد آنها باعث شد تا تمامی زنان دنیا را مانند آهنربایی بزرگ به خود جذب کنند.

کارتیه زندگی بعضی افراد مانند الیزابت تیلور،ماریا کالاس،.. را لمس کرده است، این تاریخچه جذاب اجتماعی در حال رشد از قرن نوزدهم تا به الان توسط خانواده ای تحت فشار و قطعیت اداره می شود.

همراهی و همکاری و همدلی آنها

سه برادر در اوایل دهه بیستم در راه درست شروع به کسب اعتبار کردند،استعداد ها و تمرکز های آنها تکمیل کننده یکدیگر بوده است.آنچه این سه برادر در سال های ۱۹۰۰تا ۱۹۴۰ توانستند خلق کنند حیرت انگیز بوده است، گردنبند های حیرت آور و دستبند های خلاق، به دلیل توجه به جزئیات ظریف و زیبا موفق به ماندگاری طولانی مدت شدند.

در سال ۱۸۹۶ ، کارتیه نوعی پلاتین سخت به وجود آورد. از اهمیت های آن این بود که آنقدر مقاوم بود که سنگهای قیمتی را در جای خود نگه داشته و به اندازه کافی نور بدهند تا دیده شوند.در سال ۱۹۱۲ برای ملکه الیزابت بلژیک نمونه تاجی دوست داشتنی ساخته شد ، سبکی و استحکام این فلز به کارتیه اجازه میداد تا جلوه ای توری و جادویی ایجاد کند.

آنها با کار در کنار هم ، انقلابی در صنعت مد طلا و جواهرات ایجاد کردند و توانستند بر پاریس ، نیویورک و لندن ، پایتختهای لوکس آن زمان در جهان تسلط یابند آنها استعدادهای متفاوتی از استعدادهای فردی داشتند: لوئیس برای الهام بخشی و خلاقیت ، پیر برای اسکان تجاری و ژاک برای تخصص سنگهای قیمتی آماده بود.

این داستان کارتیه است آنها توانستند با ساخت طلا و جواهرات نو و خلاق در قلب همه مردم جای گیرند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.