جواهرات سلطنتی پرنسس دایانا

جواهرات سلطنتی پرنسس دایانا

جواهرات سلطنتی پرنسس دایانا،در این مقاله در رابطه با جواهرات پرنسس دایانا گفتیم در مقاله ای به طور جدگانه مدل های طلا و جواهرات ایشان را بیان خواهیم کرد.

دایانا،پرنسس ولز ،همسر اول چارلز، پرنس ولز و مادر شاهزاده ویلیام ، دوک کمبریج و پرنس هری ،دوک ساسکس بود. اگر شاهزاده دایانا در قید حیات بود الان در حدود ۵۸ سال عمر داشت. او صاحب مجموعه جواهرات –هم به عنوان عضوی از خانواده سلطنتی انگلیس و هم به عنوان یک شخص خاص بود. آنها از تاجگذاری و مرجع امور خارجه جواهرات تاج جدا بودند.

پرنسس دایانا به خاطر عشق ورزیدنش مشهور نبود ، اما از لحظه ای که به پیشنهاد شاهزاده چارلز “بله” گفت ، در تقویم وقایع سلطنتی جواهرات نمایان شد. با گذشت سالها ، شاهزاده خانم سنت را با استعداد وصف ناپذیر خود مخلوط کرد و برخی از نمادین ترین نمادهای خانواده سلطنتی انگلیس مدرن را به وجود آورد. ما برخی از جالب ترین قطعات را از جعبه جواهرات دایانا گرد آورده ایم – که بیشتر او را به خواست ویلیام هری می گذاریم ، و مشخص می کنیم که آنها باید توسط همسران آینده شاهزاده ها پوشیده شوند. البته این بدان معناست که در آینده شاهد استفاده آنها توسط شاهزادگان و پرنسس های بعدی خواهیم بود خواه توسط دوشس کمبریج ، یا توسط مگان مارکل. . .

تولد پرنسس دایانا

دایانا اسپنسر در خانواده اشرافی ثروتمند متولد شد و صاحب جواهرات باکیفیتی بود. قبل از ازدواج با شاهزاده چارلز ، پرنسس غالباً انگشتر عروسی کارتیه روس از سه باند زرد رنگ زرد را روی انگشت صورتی صورتی دست راست خود و یک انگشتر ابدیت و الماس طلای سفید از مجموعه خانواده در انگشت سوم خود می پوشید .

حلقه ها در مجموعه پرنسس باقی مانده بودند اما به ندرت در طول ازدواج وی در ملاء عام دیده می شد. گاهی در بعضی از عکس هایی که از گرفته میشد هر دو حلقه را بر روي دست چپ خود نشان مي داد. او همچنین حلقه مهر و موم خانواده خود را که در ترکیب با سایر حلقه های خود می پوشید.

در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک نوجوان ، دایانا یک پوکر طلا با آویز ‘D’ می پوشید. گردنبند نقره ای استریل “D”  که متعلق به شاهزاده خانم به عنوان یک نوجوان بود ، در حراج به قیمت حدود ۸۰۰۰ دلار فروخته شد. دایانا در حالی که هنوز با چارلز دوست داشت ، با گردنبند اولیه خود به عنوان دستیار مهد کودک عکس گرفت. برای شانزدهمین سالگرد تولد دوستانش گردنبند اولیه طلای خود را به او هدیه دادند. همچنین از او با گوشواره های نقره ای استرلینگ با پنج الماس عکس گرفته شده است

شاهزاده خانم آینده مجموعه ای از النگوها و دستبندهای لعاب دار را داشت که او در نوجوانی مرتباً می پوشید.

جواهرات سلطنتی
جواهرات سلطنتی

در سن ۱۶ سالگی ، دایانا در عروسی خواهرش جین با رابرت فلوئز در ۲۰ آوریل ۱۹۷۸ بود . عروس خانوم یک جفت گل میخ مروارید و یک گردنبند مروارید پوشیده بود. گل میخ های مروارید توسط دایانا در اوایل سال ۱۹۷۵ پوشیده شد و آخرین بار در سال ۱۹۹۰ در گردن شاهزاده خانم دیده شد در حالی که از یک ایستگاه پلیس در ۴۶۲ فور خیابان ، ادمونتون ، لندن بازدید می کرد.

در ۱۸ سالگی خود ، به خانواده اسپنسر ، دایانا یک گردنبند مروارید شامل سه ردیف داده شد. هر دو خواهر بزرگتر دایانا نیز در هجدهمین روز تولد خود ، هدیه های متفاوتی را دریافت کرده بودند. این شامل سه ردیف مروارید با قلاب فیروزه ای و مروارید بود. قلاب فقط وقتی قابل مشاهده بود که رنگ لباس او مطابقت داشته باشد ، در غیر این صورت در پشت پنهان میشد. شاهزاده خانم بعداً قلاب را تغییر داد تا همه مروارید باشد.

یكی از اولین هدایایی كه دایانا از پرنس چارلز دریافت كرد ، حلقه ابدیت بود كه مرتباً می پوشید.

در سن ۱۸ سالگی ، در حالی که در  آپارتمان Coleherne Court ، لندن زندگی می کرد ، آپارتمان او را دزد زد و  بیشتر جواهراتش را به سرقت برد.

عروسی چارلز و دایانا در ۲۹ ژوئیه ۱۹۸۱ در کلیسای جامع سنت پاول ، لندن برگزار شد. شاهزاده خانم در عروسی خود جواهرات بسیار کمی پوشید. او گوشواره های الماسی را که متعلق به مادرش ، فرانسیس شاند کید بود ، پوشید . او همچنین تیارا خانواده اسپنسر ، حلقه نامزدی خود و یک گروه عروسی را که توسط چارلز در این مراسم بر روی انگشت او قرار گرفته بود ، پوشید . طراحان لباس عروسی وی ، امانوئل ها ، همچنین یک جلیقه اسب ۱۸ قیراطی با الماس سفید را به این لباس وصل کردند.

گوشواره های الماس Frances Shand Kydd

در روز عروسی خود ، دایانا گوشواره های الماس مادر خود را که از یک الماس به شکل گلابی مرکزی تشکیل شده و در حدود ۵۰ الماس کوچکتر احاطه شده است ، قرض گرفت. پرنسس هرگز آنها را دوباره در ملاقات های عمومی نپوشاند ، اما فرانسس آنها را در چندین مناسبت مهم از جمله دامادی شاهزاده هری در سال ۱۹۸۴ ، عروسی پسرش در سال ۱۹۹۲ و تشییع جنازه دخترش در سال ۱۹۹۷ پوشید . پس از مرگ فرانسیس در سال ۲۰۰۴ ، خانم سارا مک کورکودیل ، دختر ارشد او ، آنها را به ارث برد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.